1425. BEKIÁLTÁS: Riadóztatnak az ukrán-fasizmus miatt: „Európa vigyázz!”

CÍMKÉP: Az ukrajnai államfő a fasiszta Melnyik minapi újratemetésén (Kép forrása: Zelenszkij elnöki irodája) – A jeruzsálemi Jad Vasem után tíz magyarországi antikapitalista baloldali közösség Thomas Mann 1935-ös „Európa vigyázz! című tanulmányának címe alatt 2026. június 1-jén tette közzé tiltakozását a náci Németországot támogatott Andrij Melnyik kijevi újratemetése ellen: „Olyan ez, mintha Magyarországon Szálasi Ferencet temetnék újra”. A civilek tízezreinek meggyilkolásában közreműködött melnyikisták heroizálásának elítéléséhez még nem csatlakozott a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége.
Kijevben, 2014. február 23-án banderista-fasiszta rezsimet juttatott hatalomra Washington. Ezt, továbbá ennek több amerikai kormányzat Oroszország felosztására, erőforrásainak megszerzésére irányuló valódi okait, s az azóta történteket egyaránt agyonhallgatják a Nyugat meghatározó politikusai, szakértői és médiumai. A propagandaszöveg a szokásos: az ellenség, vagyis Oroszország, élén egy diktátorral maga a patás ördög, ami ellen Ukrajna az európai nemes eszmékért, valamennyiünk szabadságáért, a demokráciáért küzd. Csakhogy, miként Az EU-vezetők a banderista-fasizmus oldalán című cikkemben beszámoltam erről, május 25-én, Kijevben
Vlagyimir Zelenszkij ukrajnai államfő méltatató szavainak kíséretében annak az Andrij Melnyiknek a földi maradványait helyezték el, akinek hívei 1941-ben több mint 33 ezer zsidónak a Babij Jar-szurdokban történt lemészárlásában jártak élen.
A tervek szerint Amerika és Európa különböző országaiból melléje újratemetik azoknak az ukránoknak a földi maradványait, akik úgymond kiemelkedő szerepet játszottak az ukrán nemzetállam létrejöttében. Ám ezek a „hősök” és követőik, a banderista- és melnyikista-fasiszták a II. világháború alatt védtelen százezreket gyilkoltak meg, vertek agyon, lőttek halomra, égettek el élve. Gyerekeket, nőket, öregeket, fiatalabbakat, nekik kiszolgáltatottakat, csupán azért, mert zsidók, lengyelek, beloruszok, oroszok s más nemzetiségűek voltak.
Az újratemetést, az úgynevezett európai értékeire oly büszke Nyugat ugyanúgy a hallgatás falával vette körül, miként a Porosenko-, illetve a Zelenszkij-rezsim korábbi viselt dolgait:
♦ a náci jelképek alatti fáklyás felvonulásokat,
♦ az emberek élve elégetésével is járt pogromokat,
♦ a Donyec-medence orosz lakosságának azovista-fasiszta büntető gárdákkal, majd a hadsereggel való gyilkolását,
♦ a banderisták köszöntésének a fegyveres erőknél való rendszeresítését,
♦ a náci kollaboránsok tankönyvekben való dicsőítését,
♦ a II. világháború alatt a barna veszedelem ellen harcolók emlékműveinek, szobrainak tömeges eltávolítását, a könyvégetéseket, könyvek millióinak bezúzását, múzeumok bezárását, helyettük olyanok nyitását, amelyek a kegyetlenkedésekre felbújtókat, sőt élen járókat nemzeti hősökként mutatják be,
♦ az könyörtelenül erőszakos katonabefogásokat,
♦ a kelet-európai mércével mérve is minden gátlástalanságot felülmúló, a háború külföldi finanszírozásához kapcsolódó, a legfelsőbb hatalmi köröket dollár és euró milliókkal gazdagító, szemérmetlen fosztogatásra, az ember- és fegyverkereskedelemre épülő korrupciót…
Fent említett cikkemben a jeruzsálemi Jad Vasem, a Holokauszt Áldozatainak és Hőseinek Izraeli Emlékhatósága május 25-ei közleményét közöltem. Ebben többek között az áll Andrij Melnyik újratemetéséről, hogy „Egy olyan mozgalom vezetőjének tisztelete, amely a náci Németországot támogatta és együttműködött vele több millió zsidó üldöztetése és meggyilkolása során, aláássa a holokauszt-emlékezéshez elengedhetetlen erkölcsi integritást”.
Magyarországon, június 1-jén A Szolidaritás Pártja, az ATTAC Magyarország Egyesület, a Baloldali Alternatíva Egyesülés, az Eszmélet Folyóirat, az Európai Baloldal, a Magyar Antifasiszta Liga, a Marx Károly Társaság, a Munkások Újsága, a Stromfeld Aurél Egyesület, a Szervezők a Baloldalért, a Túl a Tőkén Mozgalom az antifasiszta német író, Thomas Mann 1935- ös tanulmányának „Európa, vigyázz!” címét átvéve, Háborús bűnös fasiszták újratemetése Ukrajnában alcímmel tett közzé tiltakozó közleményt:
„A nürnbergi törvények esztendejében, 91 évvel ezelőtt vetette papírra Thomas Mann híres tanulmányát. Ám Európa nemhogy nem vigyázott, hanem egyenesen hozzájárult a nácizmus európai kiterjedéséhez, teret engedett a nácizmus, a fasizmus globális felemelkedéséhez. Megismétli magát a történelem?
Ma, nyolc évtizeddel a második világháború után, Ukrajnában a NATO és az Európai Unió közvetlen anyagi, politikai és erkölcsi támogatásával egy olyan pronáci rezsim szilárdult meg, amely ma már ott tart, hogy újratemeti az ukrán fasizmus háborús bűnös, tömeggyilkos vezetőinek földi maradványait. A lengyeleket, zsidókat, szovjet állampolgárokat tíz- és tízezer számra legyilkoló Ukrán Felkelő Hadsereg, Bandera és Melnyik terroristái, valamint az Ukrán Nacionalisták Szervezete, szövetségben Hitlerrel, az SS-szel és a Wehrmachttal olyan történelmi bűnök elkövetői, amelyek örök időkre megbocsáthatatlanok.
Zelenszkij, ukrán elnök, akinek nagyapja a Szovjetunió Vörös Hadseregének tisztjeként magas kitüntetéssel fejezte be a náci Németország legyőzését eredményező nagy honvédő háborút, nem egyszerűen a demokrácia, az antifasiszta hazafiság árulója, hanem hazájában egy újabb lépést tett a banderista, pronáci rendszer kiépítése terén. A napokban újratemették Melnyiket, s döntés született Bandera müncheni hamvainak hazahozataláról. Már készül egy panteon, ahol majd véglegesen eltemetik és imádni fogják e fenevadakat. Olyan ez, mintha Magyarországon Szálasi Ferencet temetnék újra.
Ez volna az európai békepolitika tartalma, ez vezetne el az európai biztonság megteremtéséhez? „Európa, vigyázz!”
Az alulírott szervezetek Thomas Mann szellemében tiltakoznak a fasizmus, a banderizmus európai uniós pártfogása, támogatása ellen. Nem felejtik el, hogy itt egész generációk sorsára kiható politikai zsákutcába kerültünk – találjuk meg együtt a kiutat!”
Mindössze egy megjegyzés: az aláírást szervezőktől származó, június 2-ai információ szerint a kezdeményezéshez eddig nem csatlakozott a Hanti Vilmos által elnökölt Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége. #
KDL

